Liga 2 cu 21 de echipe! „U” Cluj și-a aflat programul pentru noul sezon: joacă în Moldova în prima etapă

S-a tras la sorți țintarul Ligii a II-a care va avea la start, pentru prima dată în istorie, 21 de echipe. Competiția se va juca și într-un sistem deferit față de cel de până acum, fiind introdus regimul cu play-off și play-out. Sezonul regulat nu se va disputa în sistem tur-retur, așadar programul de mai jos este pentru întreaga primă parte a sezonului.

Universitatea Cluj nu concepe să nu promoveze în acest an, drept pentru care și-au întărit și vor continua să își întărească lotul. „Studenții” și-au aflat programul pentru sezonul ce va debuta la sfârșitul acestei săptămâni și urmează să facă deplasarea în Moldova în etapa inaugurală, pentru a juca în compania celor de la Aerostar Bacău.

„U” Cluj dă de greu în etapa a șaptea când începe o serie care arată astfel: Turris-Oltul Turnu Măgure, Concordia Chiajna, CS Mioveni, Rapid București, Farul Constanța.

Programul complet al sezonului regulat din Liga 2:

Etapa 1

  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – FOTBAL CLUB RAPID
  • CSM SLATINA – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI
  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • U CRAIOVA 1948 SA – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA
  • FC PETROLUL PLOIEȘTI – AFC FARUL CONSTANȚA
  • CS AEROSTAR BACĂU – FC UNIVERSITATEA CLUJ
  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – CS MIOVENI
  • SCM GLORIA BUZĂU – CS CONCORDIA CHIAJNA
  • AFC UNIREA SLOBOZIA – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
  • FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
  • CSM REȘIȚA STĂ

Etapa 2

  • FOTBAL CLUB RAPID – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
  • AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI
  • CS CONCORDIA CHIAJNA – AFC UNIREA SLOBOZIA
  • CS MIOVENI – SCM GLORIA BUZĂU
  • FC UNIVERSITATEA CLUJ – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • AFC FARUL CONSTANȚA – CS AEROSTAR BACĂU
  • CSM REȘIȚA – FC PETROLUL PLOIEȘTI
  • AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – U CRAIOVA 1948 SA
  • AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – CSM SLATINA
  • AFC RIPENSIA TIMIȘOARA STĂ

Etapa 3

  • CSM SLATINA – FOTBAL CLUB RAPID
  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU
  • U CRAIOVA 1948 SA – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI
  • FC PETROLUL PLOIEȘTI – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA
  • CS AEROSTAR BACĂU – CSM REȘIȚA
  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – AFC FARUL CONSTANȚA
  • SCM GLORIA BUZĂU – FC UNIVERSITATEA CLUJ
  • AFC UNIREA SLOBOZIA – CS MIOVENI
  • FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – CS CONCORDIA CHIAJNA
  • CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
  • AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC STĂ

Etapa 4

  • FOTBAL CLUB RAPID – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
  • CS CONCORDIA CHIAJNA – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
  • CS MIOVENI – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI
  • FC UNIVERSITATEA CLUJ – AFC UNIREA SLOBOZIA
  • AFC FARUL CONSTANȚA – SCM GLORIA BUZĂU
  • CSM REȘIȚA – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – CS AEROSTAR BACĂU
  • AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – FC PETROLUL PLOIEȘTI
  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – U CRAIOVA 1948 SA
  • CSM SLATINA – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
  • AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI STĂ

Etapa 5

  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA – FOTBAL CLUB RAPID
  • U CRAIOVA 1948 SA – CSM SLATINA
  • FC PETROLUL PLOIEȘTI – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI
  • CS AEROSTAR BACĂU – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA
  • SCM GLORIA BUZĂU – CSM REȘIȚA
  • AFC UNIREA SLOBOZIA – AFC FARUL CONSTANȚA
  • FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – FC UNIVERSITATEA CLUJ
  • CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – CS MIOVENI
  • AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – CS CONCORDIA CHIAJNA
  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU STĂ

Etapa 6

  • FOTBAL CLUB RAPID – CS CONCORDIA CHIAJNA
  • CS MIOVENI – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
  • FC UNIVERSITATEA CLUJ – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
  • AFC FARUL CONSTANȚA – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI
  • CSM REȘIȚA – AFC UNIREA SLOBOZIA
  • AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – SCM GLORIA BUZĂU
  • AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – CS AEROSTAR BACĂU
  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – FC PETROLUL PLOIEȘTI
  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA – U CRAIOVA 1948 SA
  • CSM SLATINA STĂ

Etapa 7

  • U CRAIOVA 1948 SA – FOTBAL CLUB RAPID
  • FC PETROLUL PLOIEȘTI – CSM SLATINA
  • CS AEROSTAR BACĂU – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU
  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI
  • SCM GLORIA BUZĂU – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • AFC UNIREA SLOBOZIA – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA
  • FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – CSM REȘIȚA
  • CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – AFC FARUL CONSTANȚA
  • AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – FC UNIVERSITATEA CLUJ
  • CS CONCORDIA CHIAJNA – CS MIOVENI
  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA STĂ

Etapa 8

  • FOTBAL CLUB RAPID – CS MIOVENI
  • FC UNIVERSITATEA CLUJ – CS CONCORDIA CHIAJNA
  • AFC FARUL CONSTANȚA – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
  • CSM REȘIȚA – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
  • AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI
  • AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – AFC UNIREA SLOBOZIA
  • AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – SCM GLORIA BUZĂU
  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • CSM SLATINA – CS AEROSTAR BACĂU
  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA – FC PETROLUL PLOIEȘTI
  • U CRAIOVA 1948 SA STĂ

Etapa 9

  • FC PETROLUL PLOIEȘTI – U CRAIOVA 1948 SA
  • CS AEROSTAR BACĂU – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – CSM SLATINA
  • SCM GLORIA BUZĂU – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU
  • AFC UNIREA SLOBOZIA – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI
  • FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA
  • AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – CSM REȘIȚA
  • CS CONCORDIA CHIAJNA – AFC FARUL CONSTANȚA
  • CS MIOVENI – FC UNIVERSITATEA CLUJ
  • FOTBAL CLUB RAPID STĂ

Etapa 10

  • FOTBAL CLUB RAPID – FC UNIVERSITATEA CLUJ
  • AFC FARUL CONSTANȚA – CS MIOVENI
  • CSM REȘIȚA – CS CONCORDIA CHIAJNA
  • AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
  • AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
  • AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI
  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – AFC UNIREA SLOBOZIA
  • CSM SLATINA – SCM GLORIA BUZĂU
  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • U CRAIOVA 1948 SA – CS AEROSTAR BACĂU
  • FC PETROLUL PLOIEȘTI STĂ

Etapa 11

  • FC PETROLUL PLOIEȘTI – FOTBAL CLUB RAPID
  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – U CRAIOVA 1948 SA
  • SCM GLORIA BUZĂU – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
  • AFC UNIREA SLOBOZIA – CSM SLATINA
  • FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU
  • CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI
  • AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • CS CONCORDIA CHIAJNA – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA
  • CS MIOVENI – CSM REȘIȚA
  • FC UNIVERSITATEA CLUJ – AFC FARUL CONSTANȚA
  • CS AEROSTAR BACĂU STĂ

Etapa 12

  • FOTBAL CLUB RAPID – AFC FARUL CONSTANȚA
  • CSM REȘIȚA – FC UNIVERSITATEA CLUJ
  • AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – CS MIOVENI
  • AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – CS CONCORDIA CHIAJNA
  • AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
  • CSM SLATINA – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI
  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA – AFC UNIREA SLOBOZIA
  • U CRAIOVA 1948 SA – SCM GLORIA BUZĂU
  • FC PETROLUL PLOIEȘTI – CS AEROSTAR BACĂU
  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA STĂ

Etapa 13

  • CS AEROSTAR BACĂU – FOTBAL CLUB RAPID
  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – FC PETROLUL PLOIEȘTI
  • AFC UNIREA SLOBOZIA – U CRAIOVA 1948 SA
  • FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
  • CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – CSM SLATINA
  • AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU
  • CS CONCORDIA CHIAJNA – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI
  • CS MIOVENI – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • FC UNIVERSITATEA CLUJ – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA
  • AFC FARUL CONSTANȚA – CSM REȘIȚA
  • SCM GLORIA BUZĂU STĂ

Etapa 14

  • FOTBAL CLUB RAPID – CSM REȘIȚA
  • AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – AFC FARUL CONSTANȚA
  • AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – FC UNIVERSITATEA CLUJ
  • AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – CS MIOVENI
  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – CS CONCORDIA CHIAJNA
  • CSM SLATINA – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
  • U CRAIOVA 1948 SA – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI
  • FC PETROLUL PLOIEȘTI – SCM GLORIA BUZĂU
  • CS AEROSTAR BACĂU – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • AFC UNIREA SLOBOZIA STĂ

Etapa 15

  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – FOTBAL CLUB RAPID
  • SCM GLORIA BUZĂU – CS AEROSTAR BACĂU
  • AFC UNIREA SLOBOZIA – FC PETROLUL PLOIEȘTI
  • CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – U CRAIOVA 1948 SA
  • AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
  • CS CONCORDIA CHIAJNA – CSM SLATINA
  • CS MIOVENI – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU
  • FC UNIVERSITATEA CLUJ – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI
  • AFC FARUL CONSTANȚA – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • CSM REȘIȚA – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA
  • FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI STĂ

Etapa 16

  • FOTBAL CLUB RAPID – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA
  • AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – CSM REȘIȚA
  • AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – AFC FARUL CONSTANȚA
  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – FC UNIVERSITATEA CLUJ
  • CSM SLATINA – CS MIOVENI
  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA – CS CONCORDIA CHIAJNA
  • U CRAIOVA 1948 SA – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
  • FC PETROLUL PLOIEȘTI – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI
  • CS AEROSTAR BACĂU – AFC UNIREA SLOBOZIA
  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – SCM GLORIA BUZĂU
  • CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU STĂ

Etapa 17

  • SCM GLORIA BUZĂU – FOTBAL CLUB RAPID
  • AFC UNIREA SLOBOZIA – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – CS AEROSTAR BACĂU
  • CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – FC PETROLUL PLOIEȘTI
  • CS CONCORDIA CHIAJNA – U CRAIOVA 1948 SA
  • CS MIOVENI – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
  • FC UNIVERSITATEA CLUJ – CSM SLATINA
  • AFC FARUL CONSTANȚA – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU
  • CSM REȘIȚA – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI
  • AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE STĂ

Etapa 18

  • FOTBAL CLUB RAPID – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA
  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – CSM REȘIȚA
  • CSM SLATINA – AFC FARUL CONSTANȚA
  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA – FC UNIVERSITATEA CLUJ
  • U CRAIOVA 1948 SA – CS MIOVENI
  • FC PETROLUL PLOIEȘTI – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
  • CS AEROSTAR BACĂU – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI
  • SCM GLORIA BUZĂU – AFC UNIREA SLOBOZIA
  • CS CONCORDIA CHIAJNA STĂ

Etapa 19

  • AFC UNIREA SLOBOZIA – FOTBAL CLUB RAPID
  • FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – SCM GLORIA BUZĂU
  • CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – CS AEROSTAR BACĂU
  • CS CONCORDIA CHIAJNA – FC PETROLUL PLOIEȘTI
  • FC UNIVERSITATEA CLUJ – U CRAIOVA 1948 SA
  • AFC FARUL CONSTANȚA – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
  • CSM REȘIȚA – CSM SLATINA
  • AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU
  • AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI
  • CS MIOVENI STĂ

Etapa 20

  • FOTBAL CLUB RAPID – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI
  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • CSM SLATINA – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA
  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA – CSM REȘIȚA
  • U CRAIOVA 1948 SA – AFC FARUL CONSTANȚA
  • FC PETROLUL PLOIEȘTI – CS MIOVENI
  • CS AEROSTAR BACĂU – CS CONCORDIA CHIAJNA
  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
  • SCM GLORIA BUZĂU – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
  • AFC UNIREA SLOBOZIA – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI
  • FC UNIVERSITATEA CLUJ STĂ

Etapa 21

  • FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – FOTBAL CLUB RAPID
  • CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – AFC UNIREA SLOBOZIA
  • AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – SCM GLORIA BUZĂU
  • CS CONCORDIA CHIAJNA – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • CS MIOVENI – CS AEROSTAR BACĂU
  • FC UNIVERSITATEA CLUJ – FC PETROLUL PLOIEȘTI
  • CSM REȘIȚA – U CRAIOVA 1948 SA
  • AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
  • AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – CSM SLATINA
  • AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU
  • AFC FARUL CONSTANȚA STĂ
Incendiu la Constanţa. O maşină a luat foc în parcare

Adaugati comentarii