Un zălăuan, absolvent al Școlii de Agenți de Poliție Cluj, medaliat cu argint la CN de Culturism

Elias-Paul Rad, absolvent al Școlii de Agenți de Poliție „Septimiu Mureșan” din Cluj-Napoca în promoția 2018, a cucerit o medalie de argint la Campionatele Naționale de Culturism și Fitness, la sfârștitul lunii august.

Tânărul a participat în cadrul probei de culturism, la categoria juniori mari, +80 de kilograme, și a reușit să se claseze pe poziția a doua, cu un scor de 25. Primul loc, cu un scor de 20, a fost ocupat de un sportiv din Teleorman. Elias a concurat din partea clubului din orașul natal, Alfa Zalău.

La aceeași probă, doi atleți ai Clubului Sportiv Universitatea Cluj-Napoca au încheiat pe ultimele două poziții, 4 și 5. Este vorba despre Alin-Andrei Pastor, respectiv Iulian-Florian Cerbu.

Articolul continuă mai jos:
farmec.ro - Livrăm frumusețe!

Elias a fost înscris și pentru a concura la categoria seniori 90 de kilograme, însă acesta s-a retras pe parcursul competiției.

Campionatele Naționale de Culturism și Fitness au avut loc la Sibiu, în perioada 27-30 august.