untold

UNTOLD ține capul de afiș al evenimentelor de weekend din Cluj-Napoca, oferind pasionaților de muzică electronică patru zile inconfundabile. Festivalul interațional se deschide, astăzi, cu o serie de show-uri incendiare.

În debut, de la ora 18, îl puteți vedea, pe scena principală, pe Alex Parker după care vor evolua Smiley și James Arthur, apoi Tujamo, DmitriVegas&Like Mike și Steve Aoki.

Marea vedetă Armin van Buuren își va face aparția pe scena UNTOLD vineri iar mult așteptatul Robbie Williams va performa duminică – în ultima zi a festivalului.

Iată, PROGRAMUL detaliat al festivalului UNTOLD:

UNTOLD, JOI, 1 AUGUST

SCENA PRINCIPALĂ: 17.00-18.00 – PARTYDUL KISS FM 18.00 – 19.00 – ALEX PARKER 19.30 – 20.30 – SMILEY 21.00 – 22.00 – TOVE LO 22.30 – 23.30 – JAMES ARTHUR 00.00- 01.30 – TUJAMO 02.00 – 03.00 – W&W 03.30 – 4.30 – DIMITRI VEGAS & LIKE MIKE 04.30 – 05.00 – 3 ARE LEGEND 05.00-06.00 – STEVE AOKI

SCENA GALAXY: 21.00 – 23.00 – FLOOG 23.00 – 01.00 – OXIA 01.00 – 03.30 – LOCO DICE 03.30 – 06.00 – JOSEPH CAPRIATI 06.00 – 08.00 – ANNA TUR

SCENA ALCHEMY: 17.00 – 18.30 – ZO 18.30 – 20.30 – K-LU 20.30 – 21.30 – SATRA B.E.N.Z. 21.30 – 22.30 – GRASU XXL LIVE 23.00 – 00.30 – RONI SIZE 00.30 – 01.30 – CAMO & KROOKED LIVE 02.00 – 04.00 – PENDULUM DJ SET B2B FRICTION

SCENA DAYDREAMING: 14.00 -15.30 – IV-IN 15.30 – 17.30 – AKOS 17.30 – 19.00 – DAVIAN 19.00 – 21.00 – OCEANVS ORIENTALIS 21.00 – 00.00 – AUDIOFLY 00.00 – 01.30 – MONOLINK 01.30 – 03.30 – BEHROUZ 03.30 – 06.00 – MATTHEW DEKAY 06.00 – 08.00 – VIKEN ARMAN

SCENA FOREST: 17.30 – 18.30 – SATELLITES 19.00 – 20.00 – ZIMBRU 20.30 – 21.30 – FUNKORPORATION 22.00 – 23.30 – ALBOROSIE & SHENGEN CLAN 00.00 – 01.30 – MORCHEEBA

SCENA TIME: 14.00 – 15.00 – NINHO B2B JAMES AKI 15.00 – 16.00 – DJ BEATREKER 16.00 – 17.00 – DJ L 17.00 – 18.30 – DIGITALOVE 18.30 – 20.00 – MOONSOUND 20.00 – 21.30 – ANDRE RIZO 21.30 – 23.30 – PAUL DAMIXIE 23.30 – 00.30 – KLINGANDE 00.30 – 01.30 – KRISTIAN NAIRN 01.30 – 03.30 – NUSHA B2B T78 03.30 – 05.00 – VALI BARBULESCU 05.00 – 08.00 – MAESTROS DEL RITMO

SCENA FORTUNE: 21.00 – 22.30 – TINLICKER 22.30 – 23.30 – RUBEN DE RONDE 23.30 – 00.30 – ARTY PRES. ALPHA 9 00.30 – 01.30 – COSMIC GATE 01.30 – 02.00 – CHRISTINA NOVELLI LIVE 02.00 – 03.00 – CRAIG CONNELLY 03.00 – 04.00 – MARCO V 04.00 – 05.00 – JOHAN GIELEN 05.00 – 06.00 – ALLEN WATTS & ALESSANDRA RONCONE

SCENA EARTH SPIRITS: 18.00 – 19.30 – ANDY BENZ 19.30 – 20.30 – PUKA 20.30 – 21.30 – AIR CEREMONY 21.30 – 22.30 – RADIA 22.30 – 23.30 – PHILIPPE DIB’S EL KAMINO 23.30 – 00.30 – ANCESTRAL BLOW WITH TAITA CRISPIN CHINDOY 00.30 – 02.00 – INDIOS BETA 02.00 – 04.00 – DJ SESSION

SCENA TRAM: 17.00 – 19.00 – TUDI 19.30 – 21.00 – YOYO 21.00 – 22.00 – MOSHU 22.00 – 23.00 – MIHAI V 23.00 – 00.30 – GABRIEL ROSS 00.30 – 02.00 – ANDREI M 02.00 – 03.30 – MEGG 03.30 – 04.30 – DJ POLIGLOT 04.30 – 06.00 – T’NU

SCENA NOSTALGICA: 16.00 – 20.00 – ORIGINS 20.00 – 22.00 – LOADING…’90% 22.00 – 01.30 – MANIA NOSTALGIA 02.00 – 06.00 – MANIA NOSTALGIA LEGENDARY FRIDAY

UNTOLD, VINERI 2 AUGUST 2019

SCENA PRINCIPALĂ: 17.00 – 18.00 – BASSKA 18.00 – 19.15 – SUBCARPATI 19.30 – 20.30 – STORMZY 20.30 – 21.30 – BUSTA RHYMES 22.00 – 23.30 – TIMMY TRUMPET 00.00 – 08.00 – ARMIN VAN BUUREN

SCENA GALAXY: 21.00 – 23.00 – LEHAR 23.00 – 01.30 – ELAX 01.30 – 04.30 – SOLOMUN 04.30 – 06.30 – BORIS BREJCHA 06.30 – 08.00 – ANDREW MELLER

SCENA ALCHEMY: 17.00 – 18.30 – DJ SNOW & MC AGENT 18.30 – 19.30 – NANE 20.00 – 23.00 – SHOWCASE CULESE DIN CARTIER 23.30 – 01.00 – NERO DJ SET 01.00 – 02.30 – BORGORE 02.30 – 04.00 – CHASE & STATUS DJ SET

SCENA DAYDREAMING: 14.00 – 16. 00 – ESAUNUE 16.00 – 18.00 – DARAI LAMA 19.30 – 20.30 – KERALA DUST 20.30 – 23.00 – BLOND:ISH B2B YOKOO 23.00 – 02.00 – ACID PAULI 02.00 – 04.00 – DAMIAN LAZARUS 04.00 – 06.30 – LOVESTRUCKK (NICO STOJAN B2B HOLMAR) 06.30 – 08.00 – TIMUJIN

SCENA FOREST: 17.30 – 19.00 – HEION LIVE SET 19.30 – 20.30 – KARPOV NOT KASPAROV 21.00 – 22.00 – KOMRAUS 22.30 – 23.30 – THE MOTANS 00.00 – 01.30 – AKUA NARU

SCENA TIME: 14.00 – 15.30 – DJ DARK B2B MENTOL 15.30 – 16.30 – VOLT 16.30 – 17.30 – MAT 17.30 – 18.30 – MARC RAYEN 18.30 – 20.00 – BOEHM 20.00 – 21.30 – JACK PERRY 21.30 – 23.00 – TOM NOVY 23.00 – 00.30 – SWANKY TUNES 00.30 – 02.00 – SKIY 02.00 – 03.30 – SCARLETT ETIENNE 03.30 – 05.00 – GONCALO 05.00 – 06.30 – NO PARACHUTE 06.30 – 08.00 – JAYRAA

SCENA FORTUNE: 21.00 – 22.30 – JODY WISTERNOFF 22.30 – 00.00 – CID INC 00.00 – 01.30 – GRUM 01.30 – 03.00 – DAVE SEAMAN 03.00 – 04.30 – SEBASTIEN LEGER 04.30 – 06.00 – UNDERCATT

SCENA EARTH SPIRITS: 18.00 – 19.30 – ANDY BENZ 19.30 – 20.30 – PUKA 20.30 – 21.30 – RADIA 21.30 – 22.30 – PHILIPPE DIB’S EL KAMINO 22.30 – 00.00 – WATER STRINGS 00.00 – 01.00 – RIVER FLOW 01.00 – 02.00 – INDIOS BETA 02.00 – 04.00 – DJ SESSION

SCENA TRAM: 17.00 – 19.00 – DJ SERGINIO 19.30 – 21.00 – T’NU 21.00 – 22.00 – DAN MEDESAN 22.00 – 23.00 – CARLOS 23.00 – 00.30 – WAREN 00.30 – 02.00 – PELIN 02.00 – 03.30 – ANDREI M 03.30 – 04.30 – DJ ETHYLEN 04.30 – 06.00 – YOYO

SCENA NOSTALGICA: 16.00 – 20.00 – OLD SCHOOL 20.00 – 22.00 – LOADING…’90% 22.00 – 02.00 – FANTASIA NOSTALGIA 02.30 – 06.00 – FANTASIA NOSTALGIA MAGICAL SATURDAY –

UNTOLD, SÂMBĂTĂ, 3 AUGUST

SCENA PRINCIPALĂ: 17.00 – 18.00 – PASCAL JUNIOR 18.00 – 19.00 – MANUEL RIVA 19.00 – 20.30 – MIKE PERRY 21.00 – 22.00 – OSCAR AND THE WOLF 22.30 – 23.30 – BASTILLE 00.00 – 01.00 – DANNY AVILA X FLYING STEPS 01.30 – 03.00 – DON DIABLO 03.00 – 05.00 – FEDDE LE GRAND

SCENA GALAXY: 21.00 – 00.30 – ARTBAT 00.30 – 02.30 – PAUL KALKBRENNER 02.30 – 05.30 – TALE OF US 05.30 – 08.00 – MATHAME

SCENA ALCHEMY: 17.00 – 18.00 – DWLS 18.00 – 19.30 – DJ WICKED 19.30 – 20.30 – SHAHMEN 20.30 – 21.30 – SPIKE 21.30 – 22.30 – DELIRIC X SILENT STRIKE X MUSE ORCHESTRA 23.00 – 00.30 – CONGO NATTY DJ SET 00.30 – 02.00 – RUSKO 02.00 – 04.00 – SUB FOCUS B2B WILKINSON 04.00 – 05.00 – DJ SHIVER

SCENA DAYDREAMING: 14.00 – 16.30 – VASIU 16.30 – 17.30 – DJ KOOL 18.30 – 20.30 – BLACK MOTION LIVE 20.30 – 23.30 – LEE BURRIDGE 23.30 – 02.30 – BEDOUIN 02.30 – 05.30 – GUY GERBER 05.30 – 08.00 – MARWAN

SCENA STAGE: 18.00 – 19.00 – NOPAME 19.30 – 20.30 – SOUNDOPAMINE 21.00 – 22.00 – MIHAIL 22.30 – 23.30 – ALEXANDRINA 00.30 – 02.00 – SEVDALIZA

SCENA TIME: 14.00 – 16.00 – VICTHOR 16.00 – 18.00 – MANO 18.00 – 20.00 – DOBRIKAN & AFGO 20.00 – 21.30 – THE MODEL 21.30 – 23.00 – FACUNDO MOHRR 23.00 – 01.00 – ADRIAN EFTIMIE & OPTICK 01.00 – 03.00 – MARKUS HOMM B2B MIHAI POPOVICIU 03.00 – 05.00 – SANDRINO 05.00 – 06.30 – SLLASH & DOPPE 06.30 – 08.00 – ROSARIO INTERNULLO

SCENA FORTUNE: 21.00 – 22.30 – MISS MONIQUE 22.30 – 23.30 – ILAN BLUESTONE 22.30 – 00.30 – DAVID GRAVELL 0030 – 02.00 – ATB 02.00 – 03.00 – ANDREW RAYEL 03.00 – 04.00 – RICHARD DURAND 04.00 – 05.00 – RAM & DARREN PORTER 05.00 – 06.00 – SUNCATCHER & EXOLIGHT

SCENA EARTH SPIRIT: 18.00 – 19.00 – ANDY BENZ 19.00 – 20.30 – PUKA 20.30 – 21.30 – RADIA 21.30 – 22.30 – PHILIPPE DIB 22.30 – 23.30 – SOLAR SOUL 2230 – 00.30 – FIRE POLYRHYTHM 00.30 – 02.00 – INDIOS BETA 02.00 – 04.00 – DJ SESSION

SCENA TRAM: 17.00 – 19.00 – TUDI 19.30 – 21.00 – TRIP ENGINEER 21.00 – 22.00 – MARK AZEKKO 22.00 – 23.00 – ALEX TRIPON 23.00 – 00.30 – ANDREI M 00.30 – 02.00 – AURIK 02.00 – 03.30 – PELIN 03.30 – 04.30 – LIQUID 04.30 – 06.00 – MEGG SCENA NOSTALGICA: 16.00 – 20.00 – BOOGIE WOOGIE 20.00 – 22.00 – LOADING…’90% 22.00 – 03.00 – FEERIA NOSTALGIA 03.00 – 06.00 – FEERIA NOSTALGIA SUPREME SUNDAY

UNTOLD, DUMINICĂ, 4 AUGUST

SCENA PRINCIPALĂ: 18.00 – 19.30 – KUNGS 19.30 – 21.00 – TINIE TEMPAH 21.30 – 23.00 – ROBBIE WILLIAMS 23.30 – 00.30 – NICKY ROMERO 01.00 – 02.30 – DAVID GUETTA 03.00 – 04.30 – MARTIN GARRIX 04.30 – 06.00 – UMMET OZCAN

SCENA GALAXY: 23.00 – 00.30 – MAHONY 00.30 – 03.30 – SETH TROXLER 03.30 – 08.00 – JAMIE JONES B2B MARTINEZ BROTHERS

SCENA ALCHEMY: 17.00 – 18.30 – JAHEYO 18.30 – 20.30 – DJ UNDOO & DJ FAIBO X 20.30 – 21.30 – EL NINO 21.30 – 22.30 – MACANACHE 22.30 – 23.30 – PARAZITII 21.30 – 01.30 – A SKILLZ B2B KRAFTY KUTS 01.30 – 03.00 – DUB FX 03.00 – 05.00 – ANDY C & TONN PIPER

SCENA DAYDREAMING: 14.00 – 16.00 – VLADEMIR 16.00 – 18.30 – BROSS 18.30 – 21.30 – SABO & GOLDCAP 21.30 – 23.30 – BLACK COFFEE 23.30 – 02.30 – VANDER 02.30 – 05.00 – LAZARE HOCHE 05.00 – 08.00 – GORJE HEWEK & IZHEVSKI

SCENA FOREST: 17.30 – 19.30 – DANAGA 19.30 – 20.30 – CHANCHA VIA CIRCUITO 21.30 – 22.30 – INNER CIRCLE 23.30 – 00.30 – IRIE MAFFIA 01.00 – 02.30 – TANYA STEPHENS & THE ROYAL ROOTS

SCENA TIME: 14.00 – 15.30 – DRIX 15.30 – 17.00 – VLADIMIR B2B ADRIAN SAGUNA 17.00 – 18.30 – ALBWHO B2B ANDREW DUM 18.30 – 20.00 – FARIUS 20.00 – 21.30 – ZWETTE 21.30 – 23.00 – ARIAS 23.00 – 00.30 – NORA EN PURE 00.30 – 02.00 – ANOTR B2B TOMAN 02.00 – 03.30 – JAY MEDVEDEVA 03.30 – 05.00 – STEFF DA CAMPO 05.00 – 06.30 – TWO PAUZ 06.30 – 08.00 – STEFAN BINIAK

SCENA FORTUNE: 19.00 – 20.30 – BOGDAN VIX & CLAUDIU ADAM & AIRBORN 20.30 – 21.30 – THE THRILLSEEKERS PRES. HYDRA 21.30 – 23.30 – MARKUS SCHULZ & ADINA BUTAR LIVE 23.30 – 00.30 – FUTURECODE (OMNIA & BEN GOLD) 00.30 – 01.00 – EMMA HEWITT LIVE 01.00 – 02.00 – JOHN O’CALLAGHAN 02.00 – 03.00 – GIUSEPPE OTTAVIANI LIVE 2.0 03.00 – 04.00 – JOHN ASKEW 04.00 – 05.00 – SEAN TYAS & ALEX DI STEFANO 05.00 – 06.00 – NIKOLAUSS & STARPICKER

SCENA EARTH SPIRITS: 18.00 – 20.00 – VAZDUH & 809DAO LIVE SET 20.00 – 21.00 – PUKA 21.00 – 22.00 – PHILIPPE DIB 22.00 – 23.00 – RADIA 23.00 – 00.00 – SACRED PLANT 00.00 – 01.00 – COSMOS 01.00 – 02.00- INDIOS BETA 02.00 – 03.00 – ROOT´S CELEBRATION 03.00 – 05.00 – DJ SESSION

SCENA TRAM: 17.00 – 19.00 – DJ KRISSTAL 19.30 – 21.00 – YOYO 21.00 – 22.00 – EDO DENOVA 22.00 – 23.00 – VINNIEBEGOOD 23.00 – 00.30 – CLANKER JONES 00.30 – 02.00 – MEGG 02.00 – 03.30 – AURIK 03.30 – 06.00 – AURIK & PELIN SCENA NOSTALGICA: 16.00 – 20.00 – NOSTALGIA DOMINO 20.00 – 22.00 – LOADING…’90% 22.00 – 02.00 – TERAPIA NOSTALGIA 02.30 – 06.00 – TERAPIA NOSTALGIA

Organizatorii UNTOLD au comunicat că în perimetrul festivalului se interzice intrarea cu următoarele obiecte: ghiozdane, droguri, sticle, biberoane, lasere, genți, spray-uri, cuțite, arme, obiecte contondente, articole pirotehnice, mâncare și băuturi, animale, umbrele (în caz de ploaie se recomandă folosirea pelerinelor), materiale inflamabile sau explozive, aparate foto sau video profesionale, inclusiv orice tip de aparat DSLR, orice tip de obiecte care îi pot răni pe alți participanți. Este permis accesul cu: poșetă/borsetă (dimensiunea maximă permisă 21cm x 29cm) medicamente, insulină, picături uz medicinal, spray inhalator pentru astm. Orice astfel de produse sunt premise doar dacă sunt însoțite de scrisoare medicală sau orice alt document înlocuitor acesteia și cu maxim o doză zilnică.

Citește mai mult despre stil de viațăsfatul medicului și idei practice.