Universitatea Cluj a reușit un egal foarte muncit miercuri seara în partida disputată cu Viitorul Voluntari. Lucrurile se puteau termina fabulos pentru alb-negri dacă avantajul luat în minutul 67, prin reușita lui Mengolo, putea fi păstrat până la finalul partidei. Echipa lui Hagi a reușit însă egalarea după doar două minute, prin Tănase.

Meciul s-a desfășurat pe o ploaie torențială.

min.45 pauza
min.55 Silviu Pana suteaza din nou periculos de la distanta, Veselovsky este de netrecut insa
min.59 iese Nikolov, intra Razvan Marin
min.62 iese Henrique, intra Gavra
min.66 cartonas galben Daminuta
min.67 GOOOOL U CLUJ! Mengolo inscrie cu un sut din coltul careului, bara-gol! 0-1!
min.69 GOL VIITORUL! Tanase restabileste egalitatea cu o lovitura de cap din mijlocul careului! 1-1!
min.76 intra Nedelcu, iese Silviu Pana
min.76 iese Mengolo, intra Vlad Morar
min.80 doar corner dupa o lovitura libera de la 18 m a echipei lui Hagi
min.84 Morar trimite din lovitura libera, prinde Albut
min.86 iese Viveiros, intra Ceppelini
min.90 trei minute suplimentare
min.90+2 ocazie uriasa de gol pentru U! Vlad Morar suteaza, Castillion nu reuseste insa sa impinga mingea in poarta!
min.90+3 final de meci

Formațiile de start:
Viitorul: Albut – Hodorogea, Tiru, Mamele, Mitrea – Nikolov, Daminuta, Pana – Nicolita, Henrique, Tanase
U Cluj: Veselovsky – Ciupe, Skvorc, Cr. Munteanu, Bambara – R. Costin, Lungu – Viveiros, Cristocea, Mengolo
– Castillion

Clujenii au acumulat 30 de puncte și se află în acest moment pe un loc retrogradabil, însă la doar un punct de locul care asigură rămânerea în prima ligă. U Cluj va juca duminica viitoare pe Cluj Arena, cu Gaz Metan Mediaș.

Primeşte la prima oră a zilei cele mai noi ştiri din judeţul Cluj pe email!