sursa: gsp.ro

CFR a remizat pe Arena Națională cu Steaua, deși echipa lui Mirel Rădoi a jucat fără cel puțin șase titulari menajați pentru confruntarea cu Partizan Belgrad din Champions League. Feroviarii se puteau întoarce la Cluj cu toate cele trei puncte, dar Vitor Bruno a șutat la încheietura barelor în al treilea minut al prelungirilor!

După o primă repriză bună, care a și adus golul lui Tiago Lopes, feroviarii au jucat slab după pauză, și, în afara barei lui Bruno, nu și-au creat nicio ocazie clară de gol. Rezervele campioanei României au reușit pună în pericol în dese rânduri poarta CFR-ului, însă Mincă a fost de netrecut. De remarcat debutul excelent în Liga I a lui Mihalcea, un jucător de numai 16 ani.

Desfășurarea partidei:
min.3 Neagu suteaza din afara careului, Minca respinge in bara!
min.16 GOOOOOOOL CFR! contraatac fulgerator al feroviarilor, Nelut Rosu ii paseaza in mijlocul careului lui Tiago Lopez, care inscrie pe sub Nita! 0-1!
min.25 Iancu suteaza peste poarta lui Minca
min.25 cartonas galben Guilherme
min.27 Guima reia cu capul pe linga poarta
min.28 Minca prinde mingea de pe capul lui Tudorie
min.32 Iancu reia cu capul din mijlocul careului, mingea trece peste poarta
min.35 sut bomba a lui Rapa, balonul trece alaturi de poarta CFR-ului
min.39 cartonas galben Tosca
min.43 Minca retine spectaculos reluarea lui Enceanu de la 20 de metri
min.45 Tiago Lopes are sansa unui nou gol, insa sutul sau este retinut de Nita
min.45 sut peste poarta a lui Tiago Lopes
min.45+1 pauza
min.46 intra Cristian Lopez, iese Rosu
min.46 intra Gradinaru, iese Iancu
min.55 intra Alcenat, iese Carp
min.57 GOL STEAUA! Tudorie reia in poarta lui Minca, dupa o pasa excelenta a nou intratului Alcenat! 1-1!
min.62 iese Paun, intra Bruno
min.67 Petrucci suteaza peste poarta
min.69 cartonas galben Camora
min.69 cartonas galben si pentru Paun, aflat pe banca
min.71 Gradinaru suteaza mult peste poarta lui Minca
min.73 Minca ia cartonas galben dupa ce a tinut mingea mai mult de zece secunde
min.78 Minca respinge de sub bara mingea trimisa cu capul de Tosca