16db9b88d9515580a78d5965b066ac2d_M

Sănătatea Cluj-Napoca a învins vineri Baza Sportivă CMC din cartierul Gruia, o altă reprezentantă din judeţ Unirea Jucu, scor 2-1, la pauză 0-1. Pentru Jucu a marcat V. Pop în minutul 23, iar pentru gazde Ceaca minutul 54 şi Crişan minutul 75.

Sănătatea a început în formula : Biliga-Bucur, Crişan, Kiş, Kelemen-Nicula, Părăvan,Dolha, Morar-Boşka, Gaşpar. Au mai evoluat pe parcursul jocului Danciu, Văidean, Ceaca, Şimon. Echipa din Jucu a început cu : Vâtcă-Bărboș, Grigoroşcuţă, D. Pop, F.Pop-V.Pop, Stan, Bogdan, Mănăşturean- V.Pop, Suciu. Au mai evoluat : Ursu, Văscan, Negrea, Mureşan. Oaspeţii au văzut şi 2 cartonaşe roşii prin Florin Pop şi Grigoroşcuţă.

În urma acestui rezultat, Sănătatea este pe locul 8 cu 21 de puncte iar Unirea Jucu pe locul 9 cu 17 puncte. Etapa viitoare ambele formatii clujene vor evolua sâmbătă 22 martie ora 15, Sănătatea în deplasare la C.S. Oşorhei , iar Jucu acasă cu Şoimii Pîncota.