Sunteti aici:SocialPloaie de goluri reușite de U Cluj și CFR Cluj

Ploaie de goluri reușite de U Cluj și CFR Cluj

Publicat in data

Cele două echipe de fotbal clujene, U Cluj și CFR Cluj au reușit azi să treacă la scor de adversarii lor.

CFR Cluj, echipă ce evoluează în Liga I a învins FC Voluntari, scor 5-0. Atacantul clujenilor, Cristi Bud a reușit să își treacă de trei ori numele pe lista marcatorilor. Bud a deschis scorul pentru feroviari încă din minutul 4. Au urmat apoi alte două reușite în minutele 51 si 57.  Atacantul transferat acum de CFR Cluj, Billel Omrani, a debutat cu gol pentru echipa din Gruia. Tomislav Gomelt a revenit si el cu gol în tricoul vișiniu, marcand pentru 5-0 in minutul 3 al prelungirilor.

Echipa de start

CFR CLUJ:

MINCA – PETELEU, HORJ, LARIE, TIAGO LOPES – NASCIMENTO (SORSA ’59), GOMELT – NOUVIER, JUAN RUIZ (ENE ’83), RUS – BUD (OMRANI ’71)

REZERVE: MARC, ENE, TINC, PINTEA, CHIRITA, SORSA, OMRANI

De cealaltă parte, U Cluj a susținut azi primul meci de acasă în Liga IV și a reușit o nou victorie la scor, 6-0 cu CFR Dej. Clujenii au arătat din nou că au un lot mult prea valoros pentru nivelul Ligii I.

Golgheterul clujenilor, Brian Lemac, a reușit din nou să înscrie de două ori, în minutele 10 și 82. Au mai înscris pentru U Cluj; Iuliu Hațieganu din penalty în minutul 34, Mădălin Bercea, minutul 53, Dorin Goga minutul 65, Rareș Cândea minutul 72, Adrian Pintea, minutul 90.

Înaintea partidei s-a ținut un moment de reculegere în memoria lui Gabriel Gagiu, vechi suporter al Universităţii şi unul dintre cei care şi-au adus contribuţia, în perioada 1972-1973, la compunerea imnului „Slavă ţie, Studenţie”.

Echipa de start:

U Cluj: Man – Fizeșan, Abrudan, Cîndea, Hîmpea – Giugiu (C), Moșuți – Lemac, Goga, Bercea – Hațiegan

Rezerve: Pop – Nistor, Irimie, Popa, Pașca, Pintea, Kilin

Antrenor: Marius Popescu