DSC_0070

Handbalistele de la „U” Jolidon au început play off-ul cu stângul fiind învinse pe teren propriu de Corona Braşov, scor 28-29, la pauză 12-18.

Pentru clujence au marcat : Ani-Senocico 10 , Mihai 5, Chintoan 4, Paraschiv 3, Popa 3, Vintilă 3. Rezerve : Florea, Ivan, Laslo, Tetean, Boian. Marcatoarele Coronei au fost : Hotea 6 , Zamfir 5, Chiper 4, Manda 4, Brădeanu 3, Țăcălie 3, Tudor 2, Burghel 1 gol.

Este a treia înfrangere  consecutivă a clujencelor în faţa braşovencelor după ce în sezonul regulat echipa de sub Tîmpa a cîştigat ambele dispute. Prima repriză a fost la discreţia oaspetelor care dădeau impresia ca vor cîştiga la pas partida, fără prea multe emoţii. În repriza secundă clujencele au revenit în joc dar nu au reuşit să modifice tabela de partea lor pînă la final. Meciul 2 va avea loc la Braşov în 9 Mai.