„U” a pierdut fără drept de apel în deplasarea de la Oradea, in faţa formaţiei CSM, liderul diviziei a doua, scor 40-30, la pauză 21-15. Pentru formaţia noastră au evoluat urmatorii jucatori : Draghia , Dezso, Hossu, Fazakas, Miroiu, Polocoser,Zolyomy. Marcatori : Hossu 7 goluri, Fazakas 6, Polocoser 6, Miroiu 4, Dobrin 3, Barb 1, Dezso 1, Zolyomy 1, Kopacz 1.
Antrenorul Alexandru Cucuiet ne-a declarat:”Doar primele 15 minute au fost echilibrate, pe urmă orădenii au preluat frâiele partidei şi s-au impus fără probleme. Lipsa de experienţă la unii jucători a contat in economia partidei. S-a jucat cu garda jos, iar orădenii au dat dovada de maturitate şi se anunţă o pretendentă clară la promovarea în prima ligă.
Dacă Oradea, tărâmul handbaliştilor genetici crepusculari, intră în faţa noastră pe banii primăriei lor, înseamnă că au fonduri şi vreau să facă, iubind sportul. Boc nu are timp pentru muritori, pentru că e prea popular. Emil e mai populară ca Viorica din Clejani, hăhăita, şi nu-i pasă de Cluj.