h1h8h9

Meci spectaculos, ieri, în Sala Sporturilor Horia Demian din Cluj-Napoca. Începând cu ora 19:00 s-a disputant partida de handbal feminin dintre “U” Jolidon Cluj și ASC Corona Brașov. În prima repriză, studentele au condus ostilitățile în teren. La finalul acesteia, tabela arăta 18 la 12. În mare parte, a doua repriză a aparținut oaspetelor, acestea ajungând ca în minutul 48 să egaleze la 24. Finalul meciului a aparținut elevelor conduse de Gheorghe Covaciu, “U” reușind să ducă scorul la 32-29. Menționăm prezența în sală a unui public relativ numeros, dar și a galeriei Universității Cluj care și-a susținut exemplar favoritele în momentele dificile ale jocului.

U” Jolidon:

Portari: Petroczy Victoria (13 intervenții), Măzăreanu

Marcatoare: Chintoan 9 goluri, Tivadar 7 (2 din 7 m), Senocico 5 (2 din 7m), Florea 4, Dincă 3, Cartaș 3, Vădineanu 1.

Eliminări: Florea, Chintoan, Senocico.

Corona Brașov:

Portari: Dediu (12 intervenții), Olariu (3 intervenții), Sînmărtean

Marcatoare: Burghel 9 goluri (7 din 7m), Apetrei 5, Țăcălie 4, Șordoc 4, Hotea 3, Druțu, Chiper 1 (din 7m)

Eliminări: Țăcălie, Burghel, Apetrei