Oțelul-”U” 2-1. ”Șepcile roșii” au retrogradat în liga secundă!

”U” Cluj a retrogradat matematic în liga secundă după înfrângerea suferită sâmbătă la Galați. Universitatea a condus cu 1-0, după un gol reușit de Mengolo, însă a fost egalată după un lob extraordinar reușit de Hamroun în minutul 35. În ciuda ocaziilor mari avute, ”șepcile roșii” au mai încasat un gol în repriza a doua și, astfel, meciul din ultima etapă cu Ceahlăul, și ea retrogradată, nu mai are nicio miză.

Clujenii au mai primit astăzi o veste proastă, cei de la Cluj Arena au anunțat că nu-i mai găzduiesc pe alb-negri începând din sezonul viitor, din cauza datoriilor acumulate. Astfel, ”U” Cluj va reveni din vară pe stadionul Clujana, arenă cu 2.000 de locuri, pe care au mai evoluat în urmă cu câteva sezoane.

Desfășurarea partidei:
min.11 GOOOOOOL U CLUJ! Mengolo inscrie pe sub portarul gazdelor! 0-1!
min.23 cartonas galben Kovacs
min.35 GOL OTELUL! Hamroun il lobeaza pe Dolha de la aproximativ 30 de metri si este 1-1!
min.40 Kovacs trage putin pe langa poarta dintr-o pozitie foarte buna
min.45 pauza
min.46 intra Brigido, iese Iorga
min.55 Morar scapa singur cu Abraham, portarul Otelului scoate cu un reflex uimitor