CFR Cluj a trecut pe lângă o meritată victorie în partida de vineri seara cu Dinamo. Asta în condițiile în care feroviarii au jucat ultimul sfert de oră în inferioritate numerică după eliminarea lui Deac, si se pot considera nedreptățiți de arbitrul Hategan, care le-a refuzat două penaltyuri în prima parte a meciului.

Nu e mai puțin adevărat că arbitrul l-a iertat de eliminare pe Muniru în prima parte a meciului, după cum la fel a procedat si cu Marius Niculae în minutul 60, după o intrare grosolană asupra lui Tiago Lopes.

Cele două goluri au fost reușite în doar trei minute, prin Elhamed și Camora, ambii la primele reușite pentru cele două formații în acest sezon.

Rămași în inferioritate numerică, ceferiștii au ratat victoria în minutul 90, când șutul lui Tade este scos de Marc după o paradă extraordinară.

Desfășurarea meciului:
min.1 a inceput meciul
min.13 Bilinski reia cu capul alaturi de poarta lui Minca
min.21 Larie trage din interiorul careului pe coltul scurt, Marc retine
min.24 sut frumos a lui Camora, Bunoza deviaza in corner
min.36 Muniru scapa doar cu un cartonas galben dupa un cot aplicat in fata lui Marius Alexe
min.40 Grigore suteaza putin peste transversala
min.41 ocazie uriasa a lui Bilinski scapat singur spre poarta, Minca scoate formidabil
min.44 Dore este trantit in careu de fundasii dinamovisti, insa nu primeste lovitura de pedeapsa
min.45 pauza
min.46 intra Marius Niculae, iese Bilinski
min.50 GOL Dinamo! Elhamed inscrie cu un sut din 3 metri. 1-0!
min.53 GO000L CFR!!! Camora inscrie spectaculos pe coltul scurt, surprinzandu-l pe Marc. 1-1!