alin tise banner

CFR Cluj, victorie în ultimul amical din Cipru

CFR Cluj a câştigat cu 3 la 1 ultimul amical din Cipru, disputat marți împotriva echipei de primă ligă din Lituania, FK Atlantas.

Christian Lopez a marcat primul gol pentru CFR, în minutul 15 dintr-un penalty obţinut tot de el. 24 de minute mai târziu, Vitor Bruno a majorat diferenţa printr-un şut spectaculos de la 35 de metri din pasa lui Ruiz.
Schimbările făcute de Antonio Conceicao au scăzut ritmul jocului din a doua repriză şi le-a permis lituanienior să reducă din diferenţă, marcând pentru 2-1 în minutul 56.

Scorul final a fost stabilit de Pârv care a marcat golul de 3-1 pentru CFR în minutul 85.

Tehnicianul vişiniilor a folosit echipa de bază pentru partida cu Atlantas, singura surpriză din primul 11 fiind portughezul Ruiz, care se pare ca i-a câştigat deja încrederea antrenorului.

Două victorii şi trei înfrângeri au reuşit ceferiştii în cantonamentul din Cipru. Pe lângă amicalul surpriză cu Partizan Belgrad, pierdut de CFR cu 3-1, feroviarii au câştigat cu Tom Tomsk, FK Atlantas şi au pierdut cu ruşii de la Kuban Krasnodar şi FC UFA. Ceferiştii se întorc astăzi în ţară.

sursa: TVR Cluj