CFR Cluj a câștigat cu mari emoții partida cu echipa comunei Chiajna, după un final absolut incredibil. Conduși încă din minutul 35, feroviarii au egalat în minutul 87, prin Păun, pentru ca Tiago Lopes să înscrie
golul victoriei în prelungiri, la ultima fază a meciului.

Echipa din Gruia a avut o primă repriză absolut jenantă, însă în a doua parte jucătorii lui Francisc Dican
și-au regăsit plăcerea de a juca fotbal și au dominat categoric echipa din Chiajna. Meciul a avut un moment
psihologic în minutul 65, când oaspetilor le-a fost refuzat un gol pentru o poziție suspectă de offside. A urmat unasediu la poarta excelentului Ramniceanu, pus in dificultate si de proprii coechipieri care au renuntat aproape in totalitate la atac.

Feroviarii acumuleaza 23 de puncte in clasament si așteaptă cu sufletul la gură decizia celor de la TAS.

Desfășurarea partidei:
min.8 Paun suteaza mult peste poarta
min.15 Serediuc suteaza la coltul scurt, Mihai Minca retine
min.35 GOL CONCORDIA. Serediuc strecoara mingea in poarta pe langa Minca! 0-1!
min.44 Serediuc este blocat de Minca la 25 de metri
min.45 pauza
min.46 iese Veres, intra Negrut
min.49 Ramniceanu scoate de pe linia portii o lovitura de cap a lui Paun
min.54 iese Bucurica, intra Stan
min.57 sut al lui Negrut de la mai bine de 30 de metri, mingea trece pe linga poarta
min.59 iese Lung, intra Dragarsky
min.65 Dina loveste bara! mingea ricoseaza la Dragarsky, care inscrie, dar golul este anulat!
min.65 cartonas galben Stan
min.67 cartonas galben Bruno Madeira
min.69 Serediuc trimite si el in bara portii lui Minca!