liga campionilor cfr cluj celtic glasgow ciprian deac james forrest penalty incredibil meci

Celtic Glasgow – CFR Cluj 0-1 la pauză.  În primele 45 de minute, a fost un joc echilibrat, foarte alert, în care CFR Cluj a jucat inspirat și agresiv în atac, făcând față ofensivei scoțiene. Titrata echipă din Glasgow a fost vizibil incomodată de stilul de joc al românilor și a făcut o serie de greșeli care au permis echipei din Cluj să marcheze în minutul 26 prin Ciprian Deac.

Meciul din seara de 13 august contează pentru manșa a 2-a a turului 3 preliminar din Liga Campionilor. În manșa 1, jucată la Cluj Napoca, echipele au terminat la egalitate. CFR Cluj – Celtic Glasgow 1-1.

Câștigătoarea meciului de azi va juca în etapa următoare cu Slavia Praga, pentru calificarea în grupele europene ale Champions League.

Citește mai mult despre stil de viațăsfatul medicului și idei practice.