Sunteti aici:SportLiga 2 cu 21 de echipe! „U” Cluj și-a aflat programul pentru noul sezon: joacă în Moldova în prima etapă

Liga 2 cu 21 de echipe! „U” Cluj și-a aflat programul pentru noul sezon: joacă în Moldova în prima etapă

Publicat in data

S-a tras la sorți țintarul Ligii a II-a care va avea la start, pentru prima dată în istorie, 21 de echipe. Competiția se va juca și într-un sistem deferit față de cel de până acum, fiind introdus regimul cu play-off și play-out. Sezonul regulat nu se va disputa în sistem tur-retur, așadar programul de mai jos este pentru întreaga primă parte a sezonului.

Universitatea Cluj nu concepe să nu promoveze în acest an, drept pentru care și-au întărit și vor continua să își întărească lotul. „Studenții” și-au aflat programul pentru sezonul ce va debuta la sfârșitul acestei săptămâni și urmează să facă deplasarea în Moldova în etapa inaugurală, pentru a juca în compania celor de la Aerostar Bacău.

„U” Cluj dă de greu în etapa a șaptea când începe o serie care arată astfel: Turris-Oltul Turnu Măgure, Concordia Chiajna, CS Mioveni, Rapid București, Farul Constanța.

Programul complet al sezonului regulat din Liga 2:

Etapa 1

  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – FOTBAL CLUB RAPID
  • CSM SLATINA – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI
  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • U CRAIOVA 1948 SA – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA
  • FC PETROLUL PLOIEȘTI – AFC FARUL CONSTANȚA
  • CS AEROSTAR BACĂU – FC UNIVERSITATEA CLUJ
  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – CS MIOVENI
  • SCM GLORIA BUZĂU – CS CONCORDIA CHIAJNA
  • AFC UNIREA SLOBOZIA – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
  • FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
  • CSM REȘIȚA STĂ

Etapa 2

  • FOTBAL CLUB RAPID – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
  • AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI
  • CS CONCORDIA CHIAJNA – AFC UNIREA SLOBOZIA
  • CS MIOVENI – SCM GLORIA BUZĂU
  • FC UNIVERSITATEA CLUJ – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • AFC FARUL CONSTANȚA – CS AEROSTAR BACĂU
  • CSM REȘIȚA – FC PETROLUL PLOIEȘTI
  • AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – U CRAIOVA 1948 SA
  • AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – CSM SLATINA
  • AFC RIPENSIA TIMIȘOARA STĂ

Etapa 3

  • CSM SLATINA – FOTBAL CLUB RAPID
  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU
  • U CRAIOVA 1948 SA – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI
  • FC PETROLUL PLOIEȘTI – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA
  • CS AEROSTAR BACĂU – CSM REȘIȚA
  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – AFC FARUL CONSTANȚA
  • SCM GLORIA BUZĂU – FC UNIVERSITATEA CLUJ
  • AFC UNIREA SLOBOZIA – CS MIOVENI
  • FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – CS CONCORDIA CHIAJNA
  • CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
  • AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC STĂ

Etapa 4

  • FOTBAL CLUB RAPID – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
  • CS CONCORDIA CHIAJNA – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
  • CS MIOVENI – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI
  • FC UNIVERSITATEA CLUJ – AFC UNIREA SLOBOZIA
  • AFC FARUL CONSTANȚA – SCM GLORIA BUZĂU
  • CSM REȘIȚA – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – CS AEROSTAR BACĂU
  • AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – FC PETROLUL PLOIEȘTI
  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – U CRAIOVA 1948 SA
  • CSM SLATINA – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
  • AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI STĂ

Etapa 5

  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA – FOTBAL CLUB RAPID
  • U CRAIOVA 1948 SA – CSM SLATINA
  • FC PETROLUL PLOIEȘTI – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI
  • CS AEROSTAR BACĂU – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA
  • SCM GLORIA BUZĂU – CSM REȘIȚA
  • AFC UNIREA SLOBOZIA – AFC FARUL CONSTANȚA
  • FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – FC UNIVERSITATEA CLUJ
  • CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – CS MIOVENI
  • AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – CS CONCORDIA CHIAJNA
  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU STĂ

Etapa 6

  • FOTBAL CLUB RAPID – CS CONCORDIA CHIAJNA
  • CS MIOVENI – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
  • FC UNIVERSITATEA CLUJ – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
  • AFC FARUL CONSTANȚA – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI
  • CSM REȘIȚA – AFC UNIREA SLOBOZIA
  • AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – SCM GLORIA BUZĂU
  • AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – CS AEROSTAR BACĂU
  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – FC PETROLUL PLOIEȘTI
  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA – U CRAIOVA 1948 SA
  • CSM SLATINA STĂ

Etapa 7

  • U CRAIOVA 1948 SA – FOTBAL CLUB RAPID
  • FC PETROLUL PLOIEȘTI – CSM SLATINA
  • CS AEROSTAR BACĂU – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU
  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI
  • SCM GLORIA BUZĂU – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • AFC UNIREA SLOBOZIA – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA
  • FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – CSM REȘIȚA
  • CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – AFC FARUL CONSTANȚA
  • AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – FC UNIVERSITATEA CLUJ
  • CS CONCORDIA CHIAJNA – CS MIOVENI
  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA STĂ

Etapa 8

  • FOTBAL CLUB RAPID – CS MIOVENI
  • FC UNIVERSITATEA CLUJ – CS CONCORDIA CHIAJNA
  • AFC FARUL CONSTANȚA – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
  • CSM REȘIȚA – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
  • AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI
  • AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – AFC UNIREA SLOBOZIA
  • AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – SCM GLORIA BUZĂU
  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • CSM SLATINA – CS AEROSTAR BACĂU
  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA – FC PETROLUL PLOIEȘTI
  • U CRAIOVA 1948 SA STĂ

Etapa 9

  • FC PETROLUL PLOIEȘTI – U CRAIOVA 1948 SA
  • CS AEROSTAR BACĂU – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – CSM SLATINA
  • SCM GLORIA BUZĂU – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU
  • AFC UNIREA SLOBOZIA – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI
  • FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA
  • AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – CSM REȘIȚA
  • CS CONCORDIA CHIAJNA – AFC FARUL CONSTANȚA
  • CS MIOVENI – FC UNIVERSITATEA CLUJ
  • FOTBAL CLUB RAPID STĂ

Etapa 10

  • FOTBAL CLUB RAPID – FC UNIVERSITATEA CLUJ
  • AFC FARUL CONSTANȚA – CS MIOVENI
  • CSM REȘIȚA – CS CONCORDIA CHIAJNA
  • AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
  • AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
  • AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI
  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – AFC UNIREA SLOBOZIA
  • CSM SLATINA – SCM GLORIA BUZĂU
  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • U CRAIOVA 1948 SA – CS AEROSTAR BACĂU
  • FC PETROLUL PLOIEȘTI STĂ

Etapa 11

  • FC PETROLUL PLOIEȘTI – FOTBAL CLUB RAPID
  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – U CRAIOVA 1948 SA
  • SCM GLORIA BUZĂU – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
  • AFC UNIREA SLOBOZIA – CSM SLATINA
  • FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU
  • CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI
  • AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • CS CONCORDIA CHIAJNA – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA
  • CS MIOVENI – CSM REȘIȚA
  • FC UNIVERSITATEA CLUJ – AFC FARUL CONSTANȚA
  • CS AEROSTAR BACĂU STĂ

Etapa 12

  • FOTBAL CLUB RAPID – AFC FARUL CONSTANȚA
  • CSM REȘIȚA – FC UNIVERSITATEA CLUJ
  • AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – CS MIOVENI
  • AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – CS CONCORDIA CHIAJNA
  • AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
  • CSM SLATINA – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI
  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA – AFC UNIREA SLOBOZIA
  • U CRAIOVA 1948 SA – SCM GLORIA BUZĂU
  • FC PETROLUL PLOIEȘTI – CS AEROSTAR BACĂU
  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA STĂ

Etapa 13

  • CS AEROSTAR BACĂU – FOTBAL CLUB RAPID
  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – FC PETROLUL PLOIEȘTI
  • AFC UNIREA SLOBOZIA – U CRAIOVA 1948 SA
  • FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
  • CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – CSM SLATINA
  • AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU
  • CS CONCORDIA CHIAJNA – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI
  • CS MIOVENI – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • FC UNIVERSITATEA CLUJ – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA
  • AFC FARUL CONSTANȚA – CSM REȘIȚA
  • SCM GLORIA BUZĂU STĂ

Etapa 14

  • FOTBAL CLUB RAPID – CSM REȘIȚA
  • AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – AFC FARUL CONSTANȚA
  • AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – FC UNIVERSITATEA CLUJ
  • AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – CS MIOVENI
  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – CS CONCORDIA CHIAJNA
  • CSM SLATINA – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
  • U CRAIOVA 1948 SA – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI
  • FC PETROLUL PLOIEȘTI – SCM GLORIA BUZĂU
  • CS AEROSTAR BACĂU – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • AFC UNIREA SLOBOZIA STĂ

Etapa 15

  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – FOTBAL CLUB RAPID
  • SCM GLORIA BUZĂU – CS AEROSTAR BACĂU
  • AFC UNIREA SLOBOZIA – FC PETROLUL PLOIEȘTI
  • CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – U CRAIOVA 1948 SA
  • AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
  • CS CONCORDIA CHIAJNA – CSM SLATINA
  • CS MIOVENI – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU
  • FC UNIVERSITATEA CLUJ – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI
  • AFC FARUL CONSTANȚA – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • CSM REȘIȚA – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA
  • FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI STĂ

Etapa 16

  • FOTBAL CLUB RAPID – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA
  • AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – CSM REȘIȚA
  • AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – AFC FARUL CONSTANȚA
  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – FC UNIVERSITATEA CLUJ
  • CSM SLATINA – CS MIOVENI
  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA – CS CONCORDIA CHIAJNA
  • U CRAIOVA 1948 SA – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
  • FC PETROLUL PLOIEȘTI – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI
  • CS AEROSTAR BACĂU – AFC UNIREA SLOBOZIA
  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – SCM GLORIA BUZĂU
  • CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU STĂ

Etapa 17

  • SCM GLORIA BUZĂU – FOTBAL CLUB RAPID
  • AFC UNIREA SLOBOZIA – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – CS AEROSTAR BACĂU
  • CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – FC PETROLUL PLOIEȘTI
  • CS CONCORDIA CHIAJNA – U CRAIOVA 1948 SA
  • CS MIOVENI – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
  • FC UNIVERSITATEA CLUJ – CSM SLATINA
  • AFC FARUL CONSTANȚA – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU
  • CSM REȘIȚA – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI
  • AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE STĂ

Etapa 18

  • FOTBAL CLUB RAPID – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA
  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – CSM REȘIȚA
  • CSM SLATINA – AFC FARUL CONSTANȚA
  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA – FC UNIVERSITATEA CLUJ
  • U CRAIOVA 1948 SA – CS MIOVENI
  • FC PETROLUL PLOIEȘTI – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
  • CS AEROSTAR BACĂU – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI
  • SCM GLORIA BUZĂU – AFC UNIREA SLOBOZIA
  • CS CONCORDIA CHIAJNA STĂ

Etapa 19

  • AFC UNIREA SLOBOZIA – FOTBAL CLUB RAPID
  • FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – SCM GLORIA BUZĂU
  • CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – CS AEROSTAR BACĂU
  • CS CONCORDIA CHIAJNA – FC PETROLUL PLOIEȘTI
  • FC UNIVERSITATEA CLUJ – U CRAIOVA 1948 SA
  • AFC FARUL CONSTANȚA – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
  • CSM REȘIȚA – CSM SLATINA
  • AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU
  • AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI
  • CS MIOVENI STĂ

Etapa 20

  • FOTBAL CLUB RAPID – AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI
  • ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • CSM SLATINA – AFC RIPENSIA TIMIȘOARA
  • ACS FOTBAL COMUNA RECEA – CSM REȘIȚA
  • U CRAIOVA 1948 SA – AFC FARUL CONSTANȚA
  • FC PETROLUL PLOIEȘTI – CS MIOVENI
  • CS AEROSTAR BACĂU – CS CONCORDIA CHIAJNA
  • ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
  • SCM GLORIA BUZĂU – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
  • AFC UNIREA SLOBOZIA – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI
  • FC UNIVERSITATEA CLUJ STĂ

Etapa 21

  • FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI – FOTBAL CLUB RAPID
  • CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – AFC UNIREA SLOBOZIA
  • AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – SCM GLORIA BUZĂU
  • CS CONCORDIA CHIAJNA – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • CS MIOVENI – CS AEROSTAR BACĂU
  • FC UNIVERSITATEA CLUJ – FC PETROLUL PLOIEȘTI
  • CSM REȘIȚA – U CRAIOVA 1948 SA
  • AFC RIPENSIA TIMIȘOARA – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
  • AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – CSM SLATINA
  • AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU
  • AFC FARUL CONSTANȚA STĂ

INTRA IN DISCUTIE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele articole

VIDEO: Realizări de succes și planuri ambițioase pentru dezvoltarea și modernizarea comunei Jucu

Jucu devine o comună care poartă tot mai vizibil amprenta modernității prin investițiile deja...

Câmpia Turzii. Cum se construiește ilegal cel mai mare bloc de după Revoluție

Familia unuia dintre cei mai bogați oameni din Câmpia Turzii s-a gândit să ridice...

UNTOLD 2022 EXCLUSIV: Ce maneliști vor fi pe main stage?

Momentele surpriză pregătite de către organizatorii Untold vor face ca ediția din 2022 să fie de neuitat!

Cum au crescut prețurile la chirii pe cartiere

Site-ul Ceasul Cetății a observat că au crescut prețurile la chirii, imediat după revenire...

Alte articole

VIDEO: Realizări de succes și planuri ambițioase pentru dezvoltarea și modernizarea comunei Jucu

Jucu devine o comună care poartă tot mai vizibil amprenta modernității prin investițiile deja...

Câmpia Turzii. Cum se construiește ilegal cel mai mare bloc de după Revoluție

Familia unuia dintre cei mai bogați oameni din Câmpia Turzii s-a gândit să ridice...

UNTOLD 2022 EXCLUSIV: Ce maneliști vor fi pe main stage?

Momentele surpriză pregătite de către organizatorii Untold vor face ca ediția din 2022 să fie de neuitat!