Sunteti aici:SocialSteaua cîștigă la penaltiuri în fața lui FCM Baia Mare! S-a stabilit tabloul sferturilor Cupei României

Publicat in data

Steaua a cîștigat greu pe terenul lui FCM Baia Mare, scor 5-2 după loviturile de departajare. Gazdele, încurajate de 12.000 de oameni din tribune, au deschis scorul în minutul 11 prin Păcurar.
Roș-albaștri au egalat din penalty prin Tade, în minutul 27 și a stabilit scorul final. După 120 de minute de joc s-a trecut la penaltiuri, unde s-a impus Steaua.
În sferturile de finală ale Cupei României s-au calificat 8 din primele 9 clasate. Tabloul complet: Astra, Steaua, Viitorul, Dinamo, CSMS Iași, ACS Poli, CFR Cluj și ASA Tîrgu Mureș.
Sferturile de finală din Cupa României se dispută între 15-17 decembrie.