Pandurii-CFR 1-1! Feroviarii scot un punct la Severin și urcă pe locul 8 în clasament

CFR Cluj a plecat neînvinsă de la Severin și continuă să urce în clasamentul Ligii I. Feroviarilor le-a trecut glonțul pe la ureche în minutul 40, când Roman putea duce scorul la 2-0. Trecuseră doar cinci minute de când Momcilovic reușea să deschidă scorul din plonjon, după o minge bîlbâită în careul clujenilor, și Roman rămânea singur singurel cu Marc, însă acesta n-a reușit să închidă partida, pentru că Tînc i-a suflat balonul în ultimul moment. Peste alte patru minute, alb-vișinii au egalat după lovitura de cap a lui Cristian Lopez, mingea fiind ușor deviată de Șandru.

Repriza a doua a adus și ploia la Dunăre, iar jocul a devenit unul lânced. Belek a nimerit din nou bara porții lui Mingote, după care jucătorii s-au mulțumit să savureze răcoarea serii de vară.

CFR urcă, astfel pe locul 8 în clasamentul ligii I și va juca etapa viitoare cu Concordia Chiajna, tot în deplasare.

Desfășurarea partidei:
min.13 cartonas galben Sandru
min.29 ocazie uriasa pentru CFR! Beleck trimite spre poarta si mingea loveste bara portii lui Mingote!
min.35 GOL PANDURII! Momcilovic inscrie cu capul de langa bara! 1-0!
min.40 ocazie uriasa de gol irosita de Roman, dupa pasa extraordinara a lui Nistor. Nistor ramane singur cu Marc, insa isi face prra larg mingea si Tinc indeparteaza pericolul!
min.44 GOOOOOOOL CFR!!! centrare in forta a lui Tiago Lopes, Cristian Lopez reia cu capul, mingea este deviata de Sandru si intra in poarta lui Mingote! 1-1!