Câștigătorii Galei „10 pentru Cluj – Juniorii Clujului – Speranţele Cetăţii”

Cea de-opta ediție a Galei „10 pentru Cluj – Juniorii Clujului – Speranţele Cetăţii” și-a anunțat câștigători.

            Luni, 12 decembrie 2016, la Casa de Cultură a Studenţilor, în cadrul unui spectacol public au fost oferite premiile câștigătorilor celei de a VIII-a ediții a Galei excelenței, „10 pentru Cluj-Juniorii Clujului – Speranţele Cetăţii”.

            Prichindeii Cetății

Articolul continuă mai jos:
farmec.ro - Livrăm frumusețe!

            Gocan Daniel-Andrei – Liceul de Informatică „Tiberiu Popoviciu”

            Gocan Ioan Darius – Grădiniţa cu Program Prelungit „Zâna Zorilor”

            Lungu Valeria – Grădiniţa cu Program Prelungit „Parfum de Tei”

            Nechita Vlad Alexandru – Grădiniţa cu Program Prelungit „Zâna Zorilor”

            Simion Radu Ştefan – Transylvania College

            Sîntoma Maya-Sofia – Grădiniţa cu Program Prelungit „Aşchiuţă”

            Tămaş Amelia – Grădiniţa cu Program Prelungit „Căsuţa Poveştilor”

            Elevul Anului

            Lup Vasile – Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu”

            Țărău Alexandru Viorel – Liceul Teoretic ”Gheorghe Șincai”

            Profesorul Anului

            Boar Felicia -Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu”

            Mureşan Dumitru – Colegiul de Muzică „Sigismund Toduţă”, Şcoala Gimnazială „Augustin Bena”

             Ambasador pentru Cluj

            Buta Teodora – Şcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu”

            Pop Ana Luminiţa Cipriana – Şcoala Gimnazială Elf

            Dascăl Ana-Iulia – Liceul cu Program Sportiv

            Bolog Matei, Isac Astrid Cristiana Daria -Liceul Teoretic „Gheorghe Șincai”

             Arte individual

            Torge Tudor- Liceul Teoretic „Avram Iancu”, Şcoala de Muzică

            Banyai Lisa-Maria – Colegiul de Muzică “Sigismund Toduţă”

            Sorlea Iulia-Alexandra – Colegiul de Muzică “Sigismund Toduţă”

            Holeleu Matei-Hadrian -Liceul de Coregrafie şi Artă Dramatică „Octavian Stroia”

            Ştiinţe

            Măgdaş Vlad-Marian – Şcoala Gimnazială „Horea”

            Trânca Naomi-Alexandra – Colegiul Naţional „Emil Racoviţă”

            Maier George-Cătălin – Liceul Teoretic „Avram Iancu”

            IT

            Râpeanu George-Alexandru – Colegiul Naţional “Emil Racoviţă”

            Chereț Ioana – Liceul Teoretic  „Nicolae Bălcescu”

            Social

            Un grup de 30 de elevi ai școlii Gimnaziale „Liviu Rebreanu”

            Grupul de Creație al liceului „Gheorghe Șincai” 12 elevi

            Grupul de elevi de la Colegiul Național „George Barițiu”

            Mediu

            Grupul elevilor de la Şcoala Gimnazială “Liviu Rebreanu” (30 elevi)

            Andrei-Paul Rusu- Liceul Teoretic “Avram Iancu”

            Sport Individual

            Schöpf Justin – Colegiul Naţional „George Coşbuc”

            Kudor Adorjan-Szabolcs – Liceul Teologic Reformat

            Dascăl Ana-Iulia – Liceul cu Program Sportiv

            Raţiu George-Adrian – Colegiul Naţional „George Coşbuc”

            Ciobanu Andrei – Liceul cu Program Sportiv

            Inovaţie

            Grupul elevilor de la Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu” – Echipa I-Robot 5 elevi

            Echipa TheHappyCoders (THC) 5 elevi – Liceul Teoretic Avram Iancu

            Arte ansambluri

            Echipa de Majorete Madness Cadete – 17 sportive (din cadrul mai multor şcoli)

            Grupul Vocal și de Creație 12 elevi  Liceul Teoretic „Gheorghe Șincai”

            Grupul elevilor de la Liceul Teoretic “Eugen Pora”  – Trupa de teatru în limba spaniolă „Carpe Diem”8 elevi

            Sport echipă

            CS VOINȚA CLUJ Echipa de karate 4 sportivi

            U 13 Baschet masculin 13 elevi – Asociația Club Sportiv  U-BT

            Echipa de handbal băieţi a Şcolii Gimnaziale „Iuliu Haţieganu” 10 elevi.
În cadrul evenimentului au fost oferite spectatorilor și momente artistice, ale unora dintre cei mai talentați clujeni, printre care o amintim pe Katia Cărbune, câștigătoarea trofeului School Idol 2016, pe Rareș Mariș și tinerii talentați de la Armonia Music, echipa de majorete cadete Madness sau elevii din echipa de karate a Clubului Sportiv Voința.

Valoarea cumulată a premiilor oferite în cadrul galei de ridică la peste 31.000 lei în premii valorice sau cadouri.

Partenerii care s-au alăturat și în acest an proiectului sunt: Universitatea Babeș-Bolyai, Universitatea Tehnică Cluj-Napoca, Banca Transilvania, NTT Data, Betfair, CSI Romania,Testo, Farmec, Napolact, Selgros, Coral Impex, Asociația Susținem Valorile, DNWT – Clubul de afaceri German din Transilvania de Nord.

 

Incendiu la Constanţa. O maşină a luat foc în parcare

Adaugati comentarii