Sunteti aici:SocialCFR a învins cu 3-2 pe Chiasso, în al treilea amical din Italia

CFR a învins cu 3-2 pe Chiasso, în al treilea amical din Italia

Publicat in data

Feroviarii merg șnur în amicalele din cantonamentul italian. CFR a câștigat marți seară și al treilea amical, 3-2 cu echipa elvețiană de liga a doua, Chiasso, după ce au fost conduși cu 2-1.

Scorul pauzei a fost 1-1. Negruț a deschis scorul în min.10, însă elvețienii au egalat cu patru minute înainte de finalul reprizei.

Alb-vișinii au primit și al doilea gol în min.55. CFR a reușit să câștige totuși partida, după dubla lui Tiago Lopes, care a înscris în minutele 72 și 82.

În cele trei partide amicale ale verii, echipa din Gruia are un golaveraj impresionant: 23-2!